Estētiskā dermatoloģija

Hiperhidrozes (pastiprinātas svīšanas) ārstēšana ar injekcijām

Hiperhidroze ir slimība, kas izpaužas pastiprinātā lokālā svīšanā padušu vai pēdu un plaukstu apvidos. Šāda svīšana pārsniedz normālu fizioloģisku termoregulēšanas vajadzību. Tā norāda uz pārmērīgu sviedru dziedzeru atbildi uz parastiem kairinājumiem.

Ja Jūs regulāri ciešat no pārmērīgās svīšanas, iespējams, ka Jums ir hiperhidroze. Efektīva metode šīs slimības ārstēšanai ir A tipa botulīna toksīna injekcijas.

Pieteikties uz konsultāciju

 Hiperhidroze ir patoloģisks stāvoklis. Intensīva svīšana var rasties neliela uztraukuma gadījumā, reizēm pat no domām vien. Pietiek tikai iedomāties par rokas paspiešanu – rokas un paduses drīz kļūst mitras. Izdalījušies sviedri izraisa bailes, līdz ar to tiek veicināta vēl stiprāka svīšana. Izveidojas apburtais loks, ko pašam izbeigt neizdodas. Šķiet – tik vienkārša problēma, bet tā var pāraugt nopietnos psiholoģiskos traucējumos, piemēram, neirozē, depresijā, dažādos kompleksos vai bieži vien apgrūtinātā profesionālā darbībā – darbojoties ar klaviatūru, sīkiem instrumentiem u. tml. Turklāt, sākoties bakteriālai vai sēnīšu infekcijai, rodas nepatīkama smaka, ādas kairinājums, dermatīti un citas ādas slimības. Hiperhidrozes gadījumā ir vispārēji pastiprināta arī lokāla ķermeņa svīšana.

Lielākajā daļā hiperhidrozes gadījumu vērojama idiopātiska sākotnēja lokāla pastiprināta svīšana. Tās iemesls līdz šim nav atklāts, tāpēc to dēvē par idiopātiskas izcelsmes vai esenciālo svīšanu. Tās intensitāti nosaka acetilholīna daudzums sinapsēs. Šāda veida svīšana ir ārstējama ar botulīna toksīna injekcijām.

Sastopama arī sekundāra pastiprināta, vispārēja ķermeņa svīšana, kuras iemesli var būt ļoti dažādi – infekcioza izcelsme, dažādas endokrīnas, neiroloģiskas, sistēmiskas slimības. Šādā gadījumā jāatklāj svīšanu izraisošās slimības un tās jāārstē.

Hiperhidroze

Botulīna toksīna A injekcijas pastiprinātas lokālās svīšanas ārstēšanai

Hiperhidroze ir efektīvi ārstējama ar botulīna toksīna A tipa injekcijām. Botulīna toksīns ir baktēriju Clostridium botulinum izdalītā olbaltumviela. Tā bloķē mediatora acetilholīna sekrēciju nervu galiņos, un šādā veidā tiek bloķēta nervu impulsa nodošana sviedru dziedzeriem. Tāpēc sviedru dziedzeri pārstāj izdalīt sviedrus.

Procedūra ir droša, veicama ambulatoros apstākļos. Īpaši atzīmētos punktos sviedru dziedzeru projekcijā tiek ievadīts botulīna toksīns. Procedūras ilgums ir 15–20 minūtes. Efekts parādās 1–3 dienu laikā, maksimālā iedarbība tiek sasniegta pēc 1–2 nedēļām pēc injekcijām un ilgst no 6 līdz 12 mēnešiem.

Procedūras kontrindikācijas

Botulina-injekcijasAbsolūtās:

  • Grūtniecība
  • Laktācija
  • Hemofīlija
  • Lokāla ādas infekcija injekcijas vietā
  • Muskuļu un nervu sistēmas slimības

Relatīvās:

  • Antibiotiku, antikoagulantu lietošana
  • Hroniskas slimības

Visas procedūras veic kvalificēti Era Esthetic lāzerdermatoloģijas klīnikas ārsti. Lai saņemtu detalizētu informāciju, sazinieties ar mums, reģistrējieties konsultācijai vai zvaniet pa tālr.: +371 25711117.

Botulīna toksīna injekcijas

PROCEDŪRA, APSTRĀDES ZONA
EUR
Horizontālās grumbas uz pieres (atkarībā no preparāta un nepieciešamo vienību daudzuma)
200.00-300.00
Visa piere (atkarībā no preparāta un nepieciešamo vienību daudzuma)
260.00-335.00
Grumbas starp uzacīm, jeb „dusmas rievas”, slīpas grumbas uz virsdegunes sānu virsmām(atkarībā no preparāta un nepieciešamo vienību daudzuma)
210.00-240.00
Zona ap acīm, „vārnu kājiņas” (atkarībā no preparāta un nepieciešamo vienību daudzuma)
180.00-225.00
Visa piere un zona ap acīm (atkarībā no preparāta un nepieciešamo vienību daudzuma)
300.00-400.00
Hiperhidrozes ārstēšana: paduses (atkarībā no preparāta un nepieciešamo vienību daudzuma)
350.00-470.00
Hiperhidrozes ārstēšana: plaukstas (atkarībā no preparāta un nepieciešamo vienību daudzuma)
350.00-470.00
skatīt visas

AKCIJAS