Biorevitalizācija ir bioloģiska ādas vitālo funkciju atjaunošana, ādas dzīvības atjaunošana. Estētiskajā medicīnā tā ir ļoti izplatīta neķirurģiska metode pret ādas novecošanos un dažādām ādas problēmām.
Procedūras laikā ādā tiek ievadītas nelielas gela devas, kuru pamatā ir ne-dzīvnieku izcelsmes hialuronskābe.
BIOREVITALIZĀCIJA
Hialuronskābe – saistaudu galvenais struktūrelements. Ar to organismā noris daudzi svarīgi procesi. Hialuronskābe uztur ādā mitrumu. Viena hialuronskābes molekula audos saista apmēram 200–500 ūdens molekulu. Šī hialuronskābes īpašība nodrošina ādas jaunību. Jauniem cilvēkiem hialuronskābes daudzums dermā ir pietiekams, lai āda izskatītos jauna un skaista. Tomēr ar laiku „jaunības eliksīra” daudzums mazinās, un samazinās arī ādas tonuss, stingrība, elastība, āda zaudē dzīvīgo izskatu, veidojas grumbas. Bez bioloģiskās novecošanas āda ir pakļauta arī fotonovecošanās procesam – tas ir ādas priekšlaicīgas novecošanās process ilgstošusaules ultravioleto staru ietekmē.
KAS NOTIEK BIOREVITALIZĀCIJAS LAIKĀ?
2007. gadā amerikāņu zinātnieki pierādīja, ka pēc hialuronskābes ievadīšanas ādā atjaunojas tās mitrums un vienlaicīgi tiek stimulēta kolagēna sintēze, samazinās tā sairšanas ātrums. Tiek stimulēta arī paša organisma hialuronskābes sintēze. Līdz ar to āda tiek ne vien mitrināta, bet arī atjaunojas tās īpašības, un dermas jaunizveidotās šķiedras piešķir ādai stipru „liftinga” efektu. Tādēļ pēc biorevitalizācijas procedūru minimālā skaita (trīs procedūras ar trīs līdz četru nedēļu pārtraukumu), hialuronskābes preparātuizraisītās kolagēna sintēzes dēļ var iegūt ilgtermiņā pieaugošu efektu – ādas izskata uzlabošanos.
KĀDĒĻ BIOREVITALIZĀCIJA IR EFEKTĪVA?
Pirmais, ko pamana pacients, ir grumbu izlīdzināšanās. Sākumā šo efektu izraisa ievadītā hialuronskābe, bet vēlāk to turpina attīstīt organismaradītā hialuronskābe un kolagēna sintēze.
KĀDS IR PROCESS?
Iekļūstot ādā, hialuronskābe apgādā to ar ūdeni un iesaistās vielmaiņas procesos. Uzlabojas mikrocirkulācija, oksidācijas procesi, palielinās ādas šūnu apgāde ar barības vielām, sākas paša organisma hialuronskābes sintēze – tieši šis faktors visvairāk ietekmē ādas izskatu. Kad audi ir jau piesātināti ar hialuronskābi, tiek sekmēta kolagēna un elastīna sintēze. Biorevitalizācijas procesa laikā ir iespējams pakāpeniski ādā palielināt hialuronskābes daudzumu.
Noturīgs rezultāts ir pamanāms jau pēc divām līdz četrām procedūrām. Pacients ievēro, ka pakāpeniski uzlabojas ādas izskats: palielinās ādas tonuss, elastība, uzlabojas krāsa, tai ir „starojošs”, svaigs izskats, mitrinātas ādas efekts, izlīdzinās mazās grumbas, atjaunojas ādas struktūra. Tātad biorevitalizācija ir stimulējoša terapija – hialuronskābes preparātu iedarbībā āda pati sevi atjauno.
ATŠĶIRĪBA NO MEZOTERAPIJAS
Katrai no šīm metodēm ir sava svarīga loma estētiskās dermatoloģijas ādas problēmu ārstēšanā. Galvenās metožu atšķirības revitalizācijas aspektā:
- Procedūru daudzums
Biorevitalizācijai ir jāveic trīs, bet mezoterapijai sešas līdz desmit procedūras; - Procedūras efekts
Pēc biorevitalizācijas procedūras efekts ir pamanāms uzreiz, bet pēc mezoterapijas procedūras efekts nav uzreiz pamanāms, ir jāveic vairākas procedūras; - Preparātu sastāvs
Mezoterapijā atkarībā no ādas problēmām tiek izmantoti dažādu vielu sajaukumi, bet biorevitalizācijas laikā tiek ievadīta tīra hialuronskābe.
BIOREVITALIZĀCIJU VEIC:
- atsevišķi vai kopā ar citām estētikas procedūrām – lai uzlabotu rezultātus pirms plastiskās operācijas;
- pēc agresīvām ādas procedūrām;
- ādas reljefa uzlabošanai (strijas, rētas, postakne) vai profilaksei;
- pirms saules vannām, ādas atsvaidzināšanai pēc uzturēšanās saulē, piem., pēc atvaļinājuma;
- pēc dažādiem stresiem;
- pēc dzemdībām.
KĀDĀM ĶERMEŅA DAĻĀM VEIC BIOREVITALIZĀCIJU?
Biorevitalizāciju parasti veic sejas, kakla, dekoltē, plaukstu, apakšdelmu zonās. Visvairāk redzamajās nenosegtajās ķermeņa daļās, jo uz tām iedarbojas UV saules stari un izraisa fotonovecošanos. Tomēr biorevitalizāciju var veikt jebkurai ķermeņa daļai.
CIK PROCEDŪRU BŪS JĀVEIC?
Ir ļoti plašs un atšķirīgs biorevitalizācijai paredzēto biorevitalizatoru un kontūrplastikas preparātu spektrs. Preparāti un procedūru kursi ir atkarīgi no pacienta vecuma un ādas stāvokļa, tos pēc Jūsu ādas un tās problēmu analīzes nosaka estētiskās medicīnas ārsts individuālajā procedūru shēmā. Analīze tiek veikta bez maksas pirmajā konsultācijā. Pēc pirmās biorevitalizācijas procedūras efekts ir pamanāms uzreiz, tomēr ir ieteicams veikt pilnu procedūru kursu. Atkārtotā biorevitalizācijas kursā irmazāks procedūru skaits. Parasti biorevitalizācijas kurss sastāv no 3 procedūrām, katra – 1 reizi mēnesī. Pēc procedūru kursa var veikt papildu uzturēšanas procedūras.
CIK DAUDZ LAIKA AIZŅEM PROCEDŪRA?
Procedūra ilgst 30–60 minūtes atkarībā no ķermeņa vietas. Pacienti sāpes parasti nejūt. Jutīgākai ādai var uzklāt lokālas anestēzijas ziedi. Pēc procedūras ir iespējams neliels pietūkums, apsārtums – tā ir normāla ādas reakcija, kas drīz izzūd.
IETEIKUMI PIRMS UN PĒC PROCEDŪRAS
Specifisku ierobežojumu pirms biorevitalizācijas procedūras veikšanas nav, tomēr nedēļu pirmsprocedūras nav ieteicams lietot aspirīnu un citus nesteroīdos pretiekaisuma medikamentus sāpju, temperatūras, iekaisuma mazināšanai. Pēcprocedūras trīs līdz septiņas dienas vajadzētu izvairīties no saunas, pirts, baseina apmeklējuma un no UV starojuma. Pēc biorevitalizācijas Jūs iepazīstinās ar ādas kopšanas noteikumiem mājas apstākļos.
KONTRINDIKĀCIJAS:
- hronisko slimību saasinājumi;
- paaugstināta ķermeņa temperatūra;
- anafilaktiskais šoks;
- nosliece uz keloīdu rētu veidošanos;
- nekontrolējama epilepsija;
- porfīrija.