Ievadiet vismaz 3 simbolus
Ievadiet vismaz 3 simbolus
image/svg+xml
Pieteikties
Izvēlieties pakalpojumu

Ādas biopsija

Ādas biopsija – lāzera dermatoloģijas klīnikā ERA ESTHETIC

Biopsija ir efektīvs ādas veidojumu un slimību diagnostikas veids. Tikai gadījumos, kad tas ir nepieciešams, dermatologs iegūto šūnu vai audu parauga materiālu sūta histoloģiskai un citoloģiskai izmeklēšanai. Biopsija ir vienīgā uzticamā metode onkoloģisko procesu diagnosticēšanai dažādās lokalizācijās.

Mūsdienu biopsija tiek veikta stacionārā, ambulatorā veidā, nav nepieciešama vispārējā anestēzija un pacienti to labi panes. Veicot ādas biopsiju sajūtas ir kā veicot intramuskulāru injekciju – praktiski nesāpīga metode. Ar augsti kvalificētu ārstu, kā arī modernu laboratorijas un diagnostikas iekārtu pieejamību ādas biopsijas sasniedz pat 99% precizitāti.

Kas ir ādas biopsija?

Ādas biopsija ir viena no diagnostikas metodēm, lai noteiktu ādas veidojuma vai ādas izmaiņu cēloni. Tā var būt būtiska diagnostikas sastāvdaļa, lai atsevišķos gadījumos palīdzētu ārstam veidot tālāko ārstēšanas plānu. Ādas biopsijas laikā tiek ņemts veidojuma paraugs, vai pat veikta vesela veidojuma izņemšana, lai to histoloģiski pētītu.

Par to, vai ādas biopsija ir nepieciešama, kā arī par to – kāda veida biopsija tiks piemērota konkrētā klienta medicīniskajā situācijā, noteiks ārsts dermatologs vizītes laikā. Lai to noteiktu, ārsts vizītes laikā veiks ādas vizuālo diagnostiku ar dermatoskopa palīdzību, lai novērtētu ādas veidojuma vai ādas izmaiņu iespējamo izcelsmi, ārstēšanas metožu pielietojumu, kā arī rastu citas atbildes uz klientam svarīgiem jautājumiem. Vairāk par diagnostiku ar dermatoskopu lasiet šeit >>> .

Kāda ir histoloģiskā pētījuma nozīme ārstēšanas plāna veidošanā/noteikšanā?

Vispārīgā histoloģija tiek praktizēta visām medicīnas klīniskajām disciplīnām, kurās ārstē saslimušus audus. Ar dažādām tehnoloģijām veidojumu paraugos tiek pētīta dzīvo organismu šūnu, audu un orgānu uzbūve mikroskopiskā, submikroskopiskā un pat nanolīmenī. Tā ir metode, lai atsevišķos gadījumos noteiktu precīzu diagnozi, kas savukārt ļauj ārstam piemērot visatbilstošāko ārstēšanu, ņemot vērā histoloģisko atbilžu rezultātus.

Kādi ir ādas biopsijas veidi?

Ādas biopsijas veida izvēle būs atkarīga no dažādiem aspektiem, piemēram, kāds ir veidojums vai ādas izmaiņas, kurā vietā ir veidojums vai ādas izmaiņas u.c.
Histoloģiskās analīzes rezultāti sniedz iespēju, piemērot atbilstošu ārstēšanu.

biopsijas veidi:

Punch biopsija. Ādas parauga ņemšanai izmanto īpašu skalpeli. Punch biopsija tiek veikta, lai diagnosticētu iekaisušos ādas stāvokļus un noņemtu nelielus bojājumus un ādas bojājumus.

Shave biopsija. Ādas parauga ņemšanai izmanto ķirurģisko asmeni vai skalpeli. To lieto tikai virspusējām struktūrām ar ādas augšējo slāņu bojājumu.

Ekscīzijas biopsija. Patoloģijas perēklis tiek pilnībā noņemts, līdz ar to izņemot, t.i. izgriežot arī daļu veselo audu. Šī metode ir ieteicama drošībai, piemēram, noņemot aizdomīgu dzimumzīmi, to veicot ar atkāpi visā ādas biezumā, līdz ar to izņemot arī daļu ar nepieciešamajiem saistaudiem.

Kādos gadījumos dermatologs apsvērs iespējas veikt ādas biopsiju?

Era Esthetic lāzerdermatoloģijas klīnika piedāvā pieredzējušu dermatologu, ķirurgu konsultācijas. Mūsu ārsti palīdzēs Jums atrast optimālus risinājumus ādas problēmu ārstēšanai, kā arī ādas atjaunošanai un kopšanai. Gadījumi, kad uz ādas ir veidojums vai ādas izmaiņas, kuros ārsts apsvērtu veikt ādas biopsiju, ja:

  • ādas veidojums atrodas vietā, kur tas traucē,

  • veidojums uz ādas ir mainījies vizuāli,

  • nepatīk ādas veidojuma izskats,

  • veidojums uz ādas rada diskomforta sajūtu, kā piemēram – niez, sāp u.c.

Kāds ir process, lai klients nokļūtu līdz ādas biopsijai?

Lai noteiktu ādas veidojuma vai ādas izmaiņu cēloni, visu pirms vēlams noskaidrot un diagnosticēt, kas tas ir. Tas nozīmē, ka lai varētu veikt ādas biopsiju, Jums ir nepieciešama vizīte pie ārsta-dermatologa, kurš vizītes laikā ar digitālā dermatoskopa palīdzību noteiks, kas tas ir par veidojumu, kas būtu jādara un lems par ādas biopsijas nepieciešamību.


Kad ir pieejami izmeklējuma rezultāti, kā notiek rezultātu paziņošana/interpretēšana?

Histoloģiskās izmeklēšanas rezultāti ir gatavi aptuveni pēc 12 darba dienām. Nepieciešamības gadījumā tiek plānota atkārtota vizīte pie ārsta, kuras laikā klientam ārsts interpretē saņemtos histoloģijas rezultātus un vienojoties ar klientu nozīmē tālāko terapiju.

Kā gatavoties ādas biopsijai un ko ievērot pēc manipulācijas?

Atcerieties, ka 48 stundas pirms manipulācijas veikšanas, gatavojoties ādas biopsijai, ieteicams izvairīties lietot alkoholiskus dzērienus, kā arī pārtikas produktus, kuri provocētu asiņošanas risku (ķiploki, žeņšeņa sakne, selerija un ginkgo biloba).
Pirmās 48 stundas pēc manipulācijas uz brūces jānēsā pārsējs. Šajā periodā pārsēju un brūci nedrīkst mitrināt un mehāniski kairināt.

Būtiska papildu informācija klientu ievērībai:

Diegu izņemšana ierasti sakrīt  ar brūces sadzīšanas laiku atkarībā no tās atrašanās vietas – 5-14 dienas.

Lidocaine ir viens no biežāk pielietotajiem medikamentiem lokālai anestēzijai, informējiet ārstu, ja ir novērota medikamentu nepanesība pret šo vai citiem medikamentiem, kā arī, ja ikdienā lietojat asins šķidrinātājus, tad nepārtrauciet tos lietot, ja vien ārsts nav norādījis savādāk.

Pakalpojums tiek sniegts klīnikās:
  • RĪGĀ, Kr.Valdemāra ielā 41 - Era Esthetic klīnika
Žanna Dubska, Rīgas vadošā stiliste un modes guru

Pirmkārt, ERA ESTHETIC strādā augsti kvalificēti speciālisti un es, Žanna Dubska, visvairāk novērtēju to, ka cilvēki prot labi veikt savu darbu. Otrkārt, augsti novērtēju individuālo pieeju, tāpēc mani ļoti saistīja tas, ka klīnikā ieteiktās procedūras bija paredzētas tieši man. Īpaši iepriecināja gadījums, kad man netika ieteikta populāra dārga procedūra, bet gan cita – cenas ziņā izdevīgāka un manai ādai piemērotāka. Treškārt, esmu estēte un man ļoti patīk skaists interjers un skaisti cilvēki – ar prieku apmeklēju skaistas vietas. Es to ļoti novērtēju. Klīnikas interjers ir skaists […]

Pirmkārt, ERA ESTHETIC strādā augsti kvalificēti speciālisti un es, Žanna Dubska, visvairāk novērtēju to, ka cilvēki prot labi veikt savu darbu.

Otrkārt, augsti novērtēju individuālo pieeju, tāpēc mani ļoti saistīja tas, ka klīnikā ieteiktās procedūras bija paredzētas tieši man. Īpaši iepriecināja gadījums, kad man netika ieteikta populāra dārga procedūra, bet gan cita – cenas ziņā izdevīgāka un manai ādai piemērotāka.

Treškārt, esmu estēte un man ļoti patīk skaists interjers un skaisti cilvēki – ar prieku apmeklēju skaistas vietas. Es to ļoti novērtēju. Klīnikas interjers ir skaists un estētiski pievilcīgs, man tas ir ļoti svarīgi.

Ceturtkārt, man ļoti svarīga ir arī ērta stāvvieta, kuru varu izmantot bez maksas. Tas, ka centrā varu ērti, bez stresa un bez papildizmaksām novietot savu automobili, apmeklēt procedūras un mierīgi un skaisti doties tālāk, man ir liels papildu ieguvums.

Protams, arī cilvēciskais faktors: ERA ESTHETIC vienmēr satieku darbiniekus, kuri ir smaidīgi, labā garastāvoklī un vienmēr ar sirsnīgu, cilvēcisku pieeju.

Vairāk Samazināt
Maija Silova, Latvijas TV personība, producente un modes eksperte 

Esi vienmēr tikai tur, kur tevi gaida. Tas vislabāk raksturo klīnikas koncepciju. Individuāla pieeja, uzmanīga attieksme, praktiski padomi un laiks, kas ir pavadīts vērtīgi un ar patiku.

Viena no manām iecienītākajām procedūrām ir Hydrafacial, kas vienmēr ir kā svaiga gaisa malks manai ādai un sniedz tai veselīgu mirdzumu. Vēl viens bonuss – ērta autostāvvieta, kas ļauj netērēt laiku stāvvietas meklējumiem.

 

Diana Kubasova, Miss Europa 2017, modele, blogere

“Klīnika “Era Esthetic” ir vieta, kur dodos uzreiz pēc gariem lidojumiem, ilgām fotosesijām vai pirms svarīgiem pasākumiem, lai atjaunotu savas ādas mirdzumu un enerģiju ar “Hydrafacial” vai “Intraceuticals” procedūrām.
Klīnikas speciālistiem arī uzticu veikt lāzerprocedūras – epilāciju, asinsvadu noņemšanu, kā arī ādas rejuvenāciju.
Klīnikā “ERA ESTHETIC” vienmēr ir patīkama gaisotne, garda kafija, laipna apkalpošana un zinoši speciālisti.”

Almaza Pirha, žurnāla Beauty Cloud un portāla 3ade.lv galvenā redaktore

Es patiešām nesaprotu, kāpēc joprojām nav nevienas MedAdvisor platformas, kurā cilvēki novērtētu klīniku, estētisko centru un skaistumkopšanas salonu darbu.
Ja būtu šāda platforma, tad mans ERA ESTHETIC klīnikas novērtējums visos aspektos būs stabils 5,0.
Patiesībā, man, kā kaprīzai klientei un estētei, visi šie punkti ir svarīgi. No sterilitātes un pārliecības par ārstu kvalifikāciju, līdz platajiem smaidiem un nepatīkamās medicīnas kabinetu smaržas neesamībai.”

Jana Medova, blogere

Lāzerdermatoloģijas klīnika “Era Esthetic” ir skaistuma oāze Rīgas centrā.
Atverot šīs klīnikas durvis, jūs aizmirstat ikdienas drūzmu un burzmu un nododaties savām procedūrām.
Profesionāli eksperti un mūsdienīgas jaunākās iekārtas ir “Era Esthetic” vizītkarte.
Es izvēlējos šo klīniku lāzerepilācijai un neticami efektīvai sejas ārstēšanai – “Hydrafacial”.
Gardā kafija un sievišķīgais, stilīgais interjers ir labs papildinājums klīnikā valdošajai profesionalitātei un klientu apkalpošanas kultūrai.

Mājas lapu izstrādāja WordPress mājas lapu izstrāde un uzturēšana
Atpakaļ