Lāzerprocedūra ir viens no efektīviem ādas veidojumu likvidēšanas veidiem. Lai ar lāzeru likvidētu kārpas, papilomas vai citus labdabīgus ādas veidojumus, parasti pietiek ar vienu procedūru. Ar lāzeru var likvidēt ādas veidojumus uz jebkuras ķermeņa daļas, arī uz dzimumorgāniem.
Klīnikā ERA ESTHETIC pieredzējuši ārsti dermatologi palīdzēs noteikt Jums nepatīkamo ādas veidojumu tipu, veiks dermatoloģisko izmeklēšanu un ar lāzera palīdzību likvidēs labdabīgos veidojumus.
KĀRPU LIKVIDĒŠANA AR LĀZERU
Kārpas ir viens no visizplatītākajiem labdabīgajiem veidojumiem, tās izskatās kā ieapaļš, ciets mezgliņš ar stingru un nelīdzenu virsmu. Kārpa var būt pārklāta ar ragvielas uzslāņojumiem. Visbiežāk kārpas parādās plaukstu virspusē, uz roku pirkstiem, plaukstām, pēdām, sejas vai galvas matainajā daļā. Kārpas tiek iedalītas parastajās, plakanajās (jauniešu) un smailajās kondilomās. Samērā bieži ir sastopamas pēdu kārpas (parasto kārpu paveids), kas rodas vietās, kur berž apavi, un uz ādas, kas īpaši svīst.
Kārpas rodas papilomatozes vīrusu ietekmē. Vīrusu izplatība notiek, tieši kontaktējoties ar slimnieku vai izmantojot viņa lietotos priekšmetus.
Izmantojot lāzera starojumu, parasti vienā klīnikas apmeklējuma reizē var likvidēt visas pacientam nepatīkamās kārpas. To likvidēšanu veic ar vietējo anestēziju, tādēļ procedūra ir nesāpīga. Noņemot kārpu, lāzera enerģija fokusējas tikai uz kārpu veidojošajām šūnām, iznīcinot tās un tādā veidā likvidējot veidojumu. Ap kārpu esošā āda netiek skarta. Atkarībā no kārpu skaita, to lieluma un lokalizācijas procedūras ilgums ir 10–30 minūtes.
Lai izvairītos no infekcijas riska, pēc kārpu likvidēšanas ar lāzeru apstrādātajai ķermeņa vietai ir jābūt sausai un tīrai. Pēc procedūras ārsts sniegs Jums visas nepieciešamās rekomendācijas, kā ādu kopt mājas apstākļos.
PAPILOMU LIKVIDĒŠANA AR LĀZERU
Papiloma ir vēl viens izplatīts labdabīgs ādas veidojums, kas rodas papilomas vīrusu ietekmē. Parasti vīruss skar ādu un gļotādu, liekot audiem izplesties. Papilomas vīruss tiek pārnēsāts, tieši saskaroties ar inficēto slimnieka ķermeņa daļu.
Papiloma ārēji atgādina kārpu, dažkārt ir sastopamas papilomas ar platu pamata diametru (līdz diviem centimetriem). Parasti papilomai ir nelīdzena virsma, tās krāsa var būt no baltas līdz brūnai. Papilomas atrodas dažādās cilvēka ķermeņa vietās: uz plakstiņiem, kakla, sievietēm – zem krūtīm, padusēs, uz dzimumorgāniem utt.
Papilomu, tāpat kā citu ādas veidojumu rašanās var liecināt par novājinātu organismu vai par citām slimībām. Tādēļ savlaicīga vizīte pie ārsta palīdzēs noteikt, vai ir nepieciešams veltīt īpašu uzmanību Jūsu veselībai, vai arī pietiek tikai ar ādas veidojuma kosmētisku likvidēšanu.
Pēc veidojumu apskates, ja tie ir labdabīgi, klīnikas ārsts spēs viena seansa laikā likvidēt Jums nepatīkamās papilomas. Procedūra tiek veikta ar vietējo anestēziju un nerada nepatīkamas sajūtas.
MOLUSKU NOŅEMŠANA AR LĀZERU
Kontagiozais molusks ir ādas vīrusa slimība, ko izraisa baku vīruss. Vīruss ir izplatīts visā pasaulē. Ar šo slimību visbiežāk slimo bērni un jaunieši, retāk – pieaugušie. Inficēšanās notiek tieši – pēc kontakta ar slimnieku vai vīrusa nēsātāju, kā arī netieši – ar inficētiem priekšmetiem. Bieži saslimst bērni, kuri apmeklē bērnu iestādes. Nereti saslimst arī pieaugušie, kuri apmeklē baseinus. Inkubācijas periods ilgst no 2–3 nedēļām līdz vairākiem mēnešiem, dažreiz pat līdz 1 gadam.
Kā izskatās moluska infekcija? Uz ādas parādās izolēti, mazi, spīdīgi, apaļi vai ovāli perlamutra nokrāsas mezgli. To pamatne ir sašaurināta. Visbiežāk to diametrs ir 1–5 mm, dažreiz līdz 10 mm. Mezglu lokalizācija ir dažāda – sejas, kakla, padušu, krūšu, roku, cirkšņu, vēdera, dzimumorgānu daļā. Dažiem parādās atsevišķi mezgli, citiem var būt plaša izplatība.
Lāzerprocedūras laikā var noņemt visus izveidojušos infekcijas molusku mezglus. Lai mazinātu diskomforta sajūtu, iespējams ādā lokāli ievadīt vietējās anestēzijas līdzekli. Lāzerprocedūras laikā molusks uzreiz tiek noņemts. Tādā pašā veidā tiek noņemtas arī papilomas.
MOLUSKU PROFILAKSE
- Nepieskarieties, nekasiet vai kā citādi nekairiniet mezglus.
- Inficēto daļu neskūt.
- Neaizņemieties dvieļus, skūšanās piederumus vai citus higiēnas piederumus.
- Izvairieties no dzimumsakariem, līdz mezgliņi pilnībā sadzīst.
- Personiskā higiēna.
Visas ādas labdabīgo veidojumu noņemšanas procedūras veic kvalificēti Era Esthetic klīnikas ārsti dermatoloģi.