Ievadiet vismaz 3 simbolus
Ievadiet vismaz 3 simbolus
image/svg+xml
Pieteikties

Galvenie pareizas sauļošanās noteikumi

  • Visaktīvākā saule ir laikā no plkst.11.00 līdz 16.00, kad ir liela iespēja gūt apdegumu, īpaši cilvēkiem ar gaišu ādu. Vislabākais sauļošanās laiks ir no plkst. 9.00 līdz 11.00 un no plkst. 16.00 līdz 19.00.
  • Pirms sauļošanas nedrīkst attaukot ādu un lietot smaržvielas – tās var izraisīt pigmenta plankumu veidošanos.
  • Ja lietojat medikamentus, konsultējieties ar ārstu, vai zāles nepadarīs jūsu ādu jutīgāku pret saules stariem.
  • Bērnus līdz trīs gadu vecumam nav ieteicams pakļaut aktīvās saules starojumam. Pludmalē un ūdens tuvumā iespējams saņemt daudz lielāku UVA starojuma devu nekā citur. Bērnam šajā vecumā imūnie procesi vēl nav izveidojušies, tāpēc viņa āda no saules jāaizsargā ar kokvilnas apģērbu, noteikti apsedzot galvu. Bērniem jāizmanto aizsarglīdzekļi ar SPF faktoru 30‒50.
  • Ja jums ir jutīga āda, pirms saules aizsarglīdzekļu lietošanas izmantojiet testeri – uzklājiet produktu uz elkoņa locītavas un 24 stundas pavērojiet ādas reakciju.
  • Laikā, kad jūs aktīvi uzturaties saulē, nav ieteicams lietot kosmētiku, kuras galvenā funkcija ir ādas atjaunošana, nevis aizsardzība. Labāk šādus līdzekļus uzklāt vakarā. Mūsdienās tiek ražoti labi saules aizsargkrēmi (ar SPF), kuri paralēli iedarbojas uz ādu, to atjaunojot un nodrošinot labu izskatu. SPF (Sun Protection Factor) – ir aizsardzības līmenis, kas nosaka pakāpi, kādā āda tiek pasargāta no saules starojuma. Nosakot savas ādas tipu, izvēlieties krēmu ar atbilstīgu SPF līmeni.
  • Apdeguma gadījumā ādas reanimācijai labi der tādas tautas metodes kā skābpiena produkti (jogurts, kefīrs) un olas dzeltenums.
  • Ādas apdegumu pēc sauļošanās parasti pavada arī siltuma trieciens, kura simptomu novēršanai arī jāpievērš uzmanība.

9-saulosanas-noteikumi

Kas var liecināt par to, ka saule bijusi kaitīga jūsu ādas veselībai, ne tikai radot apdegumu? Par nopietnu ādas bojājumu liecina jauni ādas veidojumi, kas sāk augt, niezēt, mainīt savas īpašības. Šādā gadījumā jādodas pie dermatologa, kurš izmeklēs veidojumus un noteiks, vai tie ir labdabīgi vai ļaundabīgi.

Dr. Natālija Gerula

Jūsu konsultants
Dr. Natālija Gerula
ārste dermatoloģe, imunoloģe

Lai uzzinātu vairāk informācijas, zvaniet:
Mājas lapu izstrādāja WordPress mājas lapu izstrāde un uzturēšana
Atpakaļ