Estētiskā dermatoloģija

Botulīna injekcijas

Sejas ādas involūcijai, struktūras pārmaiņām, hiperdinamiskām un statiskām grumbām, liekās ādas likvidēšanai ir piemērojamas dažādas estētiskās medicīnas metodes. Mīmikas grumbu neķirurģiskai korekcijai visplašāk tiek lietots Botulīna toksīns A.

Pieteikties uz konsultāciju

MĪMIKAS GRUMBAS

Pirmās mīmikas grumbas visbiežāk sāk veidoties agrā jaunībā kā emociju, kas pastāvīgi atkārtojas, izteikšanas sekas, tās var rasties arī iedzimtu noslieču dēļ, esot palielinātai atbilstošo muskuļu darbībai. Šo grumbu raksturs tiek noteikts pusaudža gados, un tas pakāpeniski nostiprinās.

Grumbām vienmēr ir individuāls zīmējums. No sākuma tās ir tik tikko pamanāmas, bet ar gadiem tās kļūst ļoti izteiktas, dziļas. Ir izšķirami to kinētiskie tipi:

  • Kinētiskās  grumbas – veidojas kustinot sejas muskuļus, ir tieši saistītās ar emociju izteikšanu, pilnībā izlīdzinās miera stāvoklī.
  • Hiperkinētiskās grumbas visvairāk mēdz būt izteiktas pieres, starp acīm un periorbitālajā (ap acīm) zonā, visbiežāk izraisot estētisko diskomfortu. Sejas muskuļu aktivitāte, kas pastāvīgi atkārtojas un ir pārāk liela, ir viens no faktoriem, kas provocē mīmikas grumbu attīstīšanos, paātrinot involūcijas procesus. Šīs grumbas vislabāk iezīmējas kustinot muskuļus, kuri kustās visbiežāk un ne vienmēr ir saistīti ar emociju izteikšanu, miera stāvoklī izlīdzinās, ja ir ilgākā miera fāzē, piem., miega laikā, no sākuma grumbas paliek neizteiktas, ar laiku padziļinās ādas „celiņi”.
  • Hipertoniskās grumbas – pat miera stāvoklī muskuļi ir nostiepti, tādēļ nevar pilnībā atbrīvoties, neatkarīgi no cilvēka gribas.
  • Statiskās grumbas veidojas deģenerācijas sejas zonas ādā izmaiņu un muskuļu aparātā dēļ, kas saistītas ar vecuma audu izmaiņām, kuras paātrina ārējās vides faktori (UV staru iedarbība, gravitācija, kaitīgi ieradumi u. c.). Vislabāk novērojamas miera stāvoklī, nekustoties.

KĀ IEDARBOJAS BOTULĪNS?

Injicēts botulīna toksīns A inhibē neiromediatora acetilholīnu neiro-muskuļu savienojumā un anatomiski holīnerģiskajos ganglijos. Pasīvo nervu impulsu dēļ muskuļi nesaraujas. Tādā veidā botulīna toksīns uz laiku atbrīvo sejas muskuļus, mīkstinot vai pavisam novēršot krunkas vai grumbas, kas radušās specifisko muskuļu vai to grupu kontrakcijas mijiedarbības dēļ.

Botoksa injekcijas

BOTULĪNA TOKSĪNA (BOTOKSA) INJEKCIJAS – VAI TAS IR DROŠI?

1987. g. notika būtisks pavērsiens estētiskajā medicīnā. A. un J. Carruthers pirmo reizi botulīna toksīnu A izmantoja kosmētiskajiem mērķiem. No tad atklātās botulīna toksīna iedarbības pavērās mīmikas muskuļu korekcijas bez ķirurģiskas iejaukšanās ēra. Botulīna toksīnu, jeb botoksu, kas senāk pasaulē bija zināms kā inde, plaši sāka lietot estētiskajā medicīnā, lai veiktu drošu un efektīvu vecuma ādas izmaiņu korekciju.

Apkārt klīst dažādi mīti:

  1. Viens no tiem – vai iespējams saindēties ar botulīna toksīnu? Ar botulīna toksīnu saindēties nav iespējams, jo izmantojamas ļoti mazas preparāta devas, kas tiek injicētas konkrētos muskuļos, kas ir atbildīgi par mīmikas grumbu veidošanos.
  2. Vai iespējama muskuļu atrofija? Muskuļu atrofija nemēdz būt, jo denervācija ir pagaidu un pilnībā atjaunojas 3–12 mēnešu periodā. Visu laiku muskuļos saglabājas normāli vielmaiņas procesi.

Lāzera dermatoloģijas klīnikā „Era Esthetic” tiek lietoti mūsdienās pasaulē visplašāk sejas mīmikas muskuļiem piemērojamie preparāti „Vistabel”, „Allergan Pharmaceuticals” (Irvine, Kalifornija, USA), kas ir ļoti iecienīti, jo spēj nodrošināt dabisku sejas izteiksmi. Tas ir botulīna toksīns A, kas ir kompleksā, kura molekulārā masa nosaka mazāku preparāta difūziju. Bet tas nozīmē precīzu, prognozējamu rezultātu, ilgāku iedarbību, dabisku, neizkaltu sejas izteiksmi.

KĀDĀ VECUMĀ IESPĒJAMS UZSĀKT BOTULĪNA TOKSĪNA INJEKCIJAS?

Botulīna toksīns estētiskiem mērķiem lietojams no 18 līdz 65 gadiem. Laiku pirmajai injekcijai katrs izvēlas pats, atkarībā no pašsajūtas un pašvērtējuma. Vieniem tas ir 20–25 gadi, citiem 50 gadi. Botulīna injekcijas, iedarbodamās uz etioloģiskajiem mīmikas grumbu veidošanās faktoriem, lietojamas ne tikai grumbu korekcijai, bet arī to profilaksei. Injekcijas, kas uzsāktas 30–35 gados un agrāk, bloķē pasīvo mīmiku, un ir piemērojamas pirmo grumbu profilaksei. Nereti injekcijas tiek uzsāktas 30–45 gados, kad samazinās ādas elastīgums, paliek intensīvākas mīmikas grumbas. Trešais etaps – menopauze, starp 45–55 dzīves gadiem. Strauji samazinoties estrogēna un progesterona daudzumam, samazinās kolagēna un elastāna sintēze, āda grūtāk saglabā mitrumu, izžūst, kļūst plānāka, strauji iezīmējas dažādas mīmikas grumbas.

Rekomendējama arī grumbu profilakse, ja ir ļoti intensīva muskuļu aktivitāte.

KĀ VEICAMA PROCEDŪRA?

Klīnikā procedūras veic estētiskās medicīnas ārsti. Parasti pirms procedūras injekcijas zona nelielā sāpīguma dēļ netiek atsāpināta. Esot lielai jutībai, jums tiks izvēlēts atbilstošs anestēzijas veids. Ņemot vērā vecumu, dzimumu, grumbu dziļumu, lokalizāciju un visus saistītos individuālos faktorus, atbilstošajos punktos ar plānu speciālu adatu ievadāma maza preparāta deva. Mikroinjekcijas bloķē hiperaktīvos muskuļus, kas ir atbildīgi par mīmikas grumbu veidošanos. Tiem pārstājot sarauties, izlīdzinās grumbas. Pati procedūra ilgst dažas minūtes. 

BOTOKSA EFEKTIVITĀTE

Parasti efektu var ieraudzīt pēc 2–7 dienām, taču pilnīgs efekts parādās līdz 14 dienai. Mīmikas muskuļi atbrīvojas, āda problemātiskajās vietās izlīdzinās. Efekts saglabājas 4–8 mēnešus. Reizēm – līdz 1 gadam. Emocijas var izteikt arī turpmāk, taču tās neizsaka sejas ādas grumbas, kas ir palielinājušās.

CIK BIEŽI IESPĒJAMS IEVADĪT BOTULĪNU?

Ar laiku inervācija atjaunojas un injekcijas iespējams veikt atkārtoti. Pastāvīga efekta saglabāšanai veicams injekciju kurss ik pa 4–8 mēnešiem. Atkārtojot injekcijas, botulīna ietekme paildzinās līdz 6–10 mēnešiem, pamanāma ierastās vaibstīšanās, kas nosaka mīmikas grumbu veidošanos, izzušana, tādēļ mīmikas grumbas var nebūt tik intensīvas. Nav rekomendējams botulīna toksīna injekcijas atkārot biežāk nekā ik pēc 3–4 mēnešiem.

REKOMENDĀCIJAS UN KONTRINDIKĀCIJAS

Rekomendācijas pirms procedūras:

Nedēļu pirms procedūras nelietojiet nesteriodos pretiekaisuma līdzekļus, lai izvairītos no asinsizplūduma ādā. 

Rekomendācijas pēc procedūras:

  • Jūs varat uzreiz atgriezties pie ierastā dienas režīma.
  • 12 st. pēc procedūras nemasējiet injekciju vietas.
  • 4–6 st. pēc procedūras atrasties vertikālā pozīcijā.
  • Pirmās diennaktis pēc injekcijām nesportot, nelietot alkoholu, nesauļoties.
  • 7– 10 dienas pēc injekcijām izvairīties no pārkaršanas (karstas vannas, saunas).
  • Divas nedēļas pēc procedūras nelietot aminoglikozīdu, trankvilizatorus (šo preparātu lietošana var samazināt botulīna toksīna iedarbību).

Absolūtās kontrindikācijas:

  1. Slimības, kuru laikā ir traucēta nervu impulsu nodošana (miastēnija u. c.).
  2. Grūtniecība.
  3. Zīdīšana.
  4. Lokāli iekaisuma procesi.
  5. Hemofilija.
  6. Palielināta jutība pret preparāta komponentiem.

Relatīvās kontrindikācijas:

  1. Nieru slimības anamnēze.
  2. Zāļu, kas iedarbojas uz asiņu recēšanu, lietošana.
  3. Somātisko slimību paasināšanās.
  4. Lietojamas zāles, kas ietekmē botulīna toksīna aktivitāti: noteiktas antibiotikas, muskuļu relaksanti, zāles, kas iedarbojas uz nervu impulsu nodošanu nervu sistēmā.

Estētisko procedūru savstarpējā mijiedarbība

Botoksa injekcijas ir lieliski savstarpēji savienojamas ar hialuronskābes injekcijām, biorevitalizāciju, mezoterapiju, pīlingu, fotorejuvenāciju, ādas nostiepšanas procedūru Thermage CPT. Katrai no tām ir sava svarīga niša ādas involūcijas izmaiņu profilaksei un atjaunošanai. Kompleksās, atbilstoši savienotās procedūras, ļauj sasniegt ilglaicīgus rezultātus. Estētiskās medicīnas ārsts pirmās bezmaksas konsultācijas laikā izvērtēs ādas stāvokli, vecuma ādas izmaiņas, ieteiks jums piemērotākās procedūras un to grafiku.

Injekcijas un citas procedūras klīnikā veic tikai kvalificēti „Era Esthetic” ārsti.

Lai saņemtu detalizētāku informāciju, sazinieties ar mums, reģistrējieties konsultācijai vai zvaniet pa tālruni +371 25711117.

Botulīna toksīna injekcijas

PROCEDŪRA, APSTRĀDES ZONA
EUR
Horizontālās grumbas uz pieres (atkarībā no preparāta un nepieciešamo vienību daudzuma)
200.00-300.00
Visa piere (atkarībā no preparāta un nepieciešamo vienību daudzuma)
260.00-335.00
Grumbas starp uzacīm, jeb „dusmas rievas”, slīpas grumbas uz virsdegunes sānu virsmām(atkarībā no preparāta un nepieciešamo vienību daudzuma)
210.00-240.00
Zona ap acīm, „vārnu kājiņas” (atkarībā no preparāta un nepieciešamo vienību daudzuma)
180.00-225.00
Visa piere un zona ap acīm (atkarībā no preparāta un nepieciešamo vienību daudzuma)
300.00-400.00
Hiperhidrozes ārstēšana: paduses (atkarībā no preparāta un nepieciešamo vienību daudzuma)
350.00-470.00
Hiperhidrozes ārstēšana: plaukstas (atkarībā no preparāta un nepieciešamo vienību daudzuma)
350.00-470.00
skatīt visas

AKCIJAS